Jdi na obsah Jdi na menu
 


Agáta a doktor Lupa

10. 4. 2010

AGÁTA A DR. LUPA

Autor:Kopietzová a Sommer

Ilustrátor:Barbara Scholzová

Nakladatelství: Fragment

 

Chyťte zloděje!

Rok vydání: 2002

Hlavní téma: Dopadení pachatele

Hlavní postavy: Agáta, doktor Lupa, komisař Bystrý,

Stručný obsah: Dědeček Agáty získal novou práci, i když je v důchodu, jako hlídač. Děda pozval Agátu a Lupu, aby se přišli podívat do jeho nové práce v sobotu večer. Když jeli výtahem, děda jim vysvětloval zabezpečení celé věže, kde hlídal.  Společně pak sledovaly bezpečnostní kamery. Na jedné obrazovce se objevil neznámý muž. Děda chtěl zavolat policii, ale telefon byl odpojený. Děda vstal a rozhodl se, že to půjde zavolat policii z nějaké kanceláře. Agáta se vrátila do místnosti s videorekordéry, aby vypnutý přístroj znovu zapnula, Lupa šel za ní. Najednou někdo vešel do centrály. Byli to tři maskovaní muži, jeden šel k řídícímu pultu a dva se rozhlíželi po místnosti. Poté odešli. Agáta s Lupou vešli do centrály a dívali se na monitor. Najednou uviděli, jak na dědu zezadu skočil jeden muž, další přidržel dědovi pod obličejem černou láhev a děda se svalil k zemi. Agáta a Lupa se rozhodly, že půjdou dědu zachránit. Když šli po schodech, slyšeli nějaký rámus za dveří, pomalu se k nim připlížili a poslouchali. Potom společně sešli po nouzovém schodišti, došli ke garážím, kde maskovaní muži zde nesly bednu do auta. Uviděli Agátu a Lupu a rozběhli se za nimi. Agáta utíkala na parkoviště. Maskovaný muž co ji honil, vrazil do auta. Poté vyběhla Agáta na schodiště. Vběhla do první místnosti, popadla hasicí přístroj a nastříkala pěnu muži do tváře. Sebrala mu identifikační kartu a vysílačku. Potom zjistí, že Lupu chytili a zavřeli ho společně s dědou v 32. poschodí. Agáta se tam hned vydá, zneškodní stráže a osvobodí dědu a Lupu. Společně se pak vydali do garáží, sebrali mobil a zavolali policii. Potom je chytili maskovaní muži a odvedli je ke kamionu. V tom dorazila policie a maskované muže zatkla.

Můj názor na knihu: Knížka se mi moc líbí, je hrozně moc napínavá

 

Dvojčata

Rok vydání: 2003  

Hlavní téma: Nalezení dvojčat  

Hlavní postavy: Agáta, doktor Lupa, komisař Bystrý, Petr a Pavel, Křepelka, komisař Liška, komisař Janeba

Stručný obsah: Jednou v létě, pomáhá Agáta s Lupou dědečkovi na zahradě. Když se Agáta chystá otrhat rajčata, žádné tam nejsou. Lupa objeví u rajčat stopy, které vedou do kůlny. Všichni tři otevřou dveře kůlny a naproti nim vyrazí dva chlapci, všechny povalí na zem a utíkají pryč. Než se Agáta, Lupa a dědeček zvednou, jsou chlapci pryč. Druhý den odjíždí dědeček do lázní a dává Agátě za úkol, aby se starala o jeho zahrádku. Agáta je, ale nespolehlivá. Po dlouhé době, přijde k dědečkovi zkontrolovat zahrádku a najde otevřené dveře do dědečkova domu, lekne se, aby to tak byli zloději. Společně se svým kamarádem Lupou vyjde po schodech nahoru do dědečkovy pracovny a uvidí dva chlapce, kteří kradli v zahrádce, pěkně spát na dědečkově starém gauči. Oba probudí, v tom zazvoní zvonek. Lupa se podívá z okna a zjistí, že zvoní policie, chlapci se bojí, že policie jde pro ně, protože utekly z domova. Lupa jde dolů otevřít policii, policie nejde pro chlapce, ale jde předat komisaři Bystrému pozvánku na slavnost. Chlapci se pak Agátě a Lupovi svěří, že utekli z doma, protože museli u svého otčíma pracovat tvrdě ve stáji. Agáta jim slíbí, že mohou pár dní v domě dědečka zůstat. Druhý den, když přijde Agáta k dědečkově doma tak nevěří svým očím, okna jsou rozbitá a dveře dokořán. Agáta se rozhodne jít zadními dveřmi ze zahrady, ale tam ji překvapí komisař Janeba. Od komisaře Lišky se dozvídá, že jeden ze sousedů uviděl dvojčata v dědečkově domě a pak zazněl výstřel a dvojčata nikde. Když policie odejde, najde Lupa na stole znamení podsvětí. Agáta společně s Lupou vyrazí kluky hledat, nakonec je najdou u Křepelky. Společně kluky osvobodí a vydají se k dědovi domů, děda už se vrátil z lázní a je překvapen co se v jeho domě dělo. Společně se vydají na slavnost policie. Když dojedou na místo, Janeba společně s Křepelkou je chctějí zabít, ale všem se podaří uniknout. Potom policie zatkne Křepelku a Janebu.

Můj názor na knihu: Kniha se mi líbila a těším se, až si přečtu další díl.

 

Ukradený obraz

Rok vydání: 2002

Hlavní téma: Nalezení ukradeného obrazu

Hlavní postavy: Agáta, doktor Lupa, komisař Bystrý, Jiný, bratři Pavlíkové  

Stručný obsah: Tato kniha je další pokračování dobrodružství Agáty a doktora Lupy. Do školy přijde nový učitel češtiny Jiný. Agátě se Jiný nelíbí, na učitele je až moc v pohodě. Druhý den si pro Jiného přijede policie, protože Jiný se ve skutečnosti jmenuje Rapský a je údajně zlodějem starostova obrazu. Po škole si Agáta hraje s kamarády na stopovanou, při hře narazí na Jiného, který policii unikl. Rapský se přísahá, že obraz starostovi neukradl. Agáta spolu s kamarády jdou navštívit dědečka, bývalého komisaře. Dědeček pozná Rapského a ten se přizná, že byl zlodějem obrazů, ale pak se přiznal na policii a odcestoval do Brazílie, kde pomáhal jako učitel. Dědeček chce Rapského odvést na policii, ale cestou je přepadnou gangsteři, pro které Rapský dříve pracoval. Zavřou Agátu, Lupu, dědečka a Rapského do sýpky. Všem se, ale podaří uniknout a Agáta zavolá policii. Rapský mezitím zmizí. Policie odveze do vězení bratry Pavlíky. Rapského ovšem nenašli, odletěl nejbližším letadlem zpátky do Brazílie.

Můj názor na knihu: Kniha se mi velice líbila, byla napínavá a skončila dobře.

 

NEBEZPEČNÝ TYGR

Rok vydání: 2003

Hlavní téma: Odhalení pachatele

Hlavní postavy: Agáta, dr.Lupa,komisař Bystrý,Tygr,Tadeáš,Žaneta,Drahota

Stručný obsah: Další pokračování dobrodružství Agáty a doktora Lupy Tentokrát jdou společně do zoo navštívit Žanetu. Při návštěvě zjistí, že klec kde má být tygr je otevřená a tygr nikde. Toho využije Tadeáš, syn pana Drahoty, majitele zoo. Unese Žanetu, tetu Agáty, a nutí ji, aby donesla falešnou závěť do trezoru pana Drahoty. Žaneta odmítá, a proto to Tadeáš nastraží tak, aby to vypadalo, že Žanetu sežral tygr. Agáta s Lupou se nedají zmást a jdou najít tygra i Žanetu. Agáta cestou domů potká tygra a schová ho u sebe doma. Zavolá dědovi, bývalému komisaři Bystrému, aby jim pomohl vypátrat Žanetu a tygra. Děda má na policii známosti a proto zjistí, že Tadeáš drží Žanetu ve starém lisu na autovrakovišti. Společně se tam večer vydají i s tygrem, který ve skutečnosti není zlý, ale hodný a přítulný. Vysvobodí Žanetu a Tadeáše předají policii.

Vlastní názor na knihu: Kniha se mi líbila, byla napínavá. Do knihy je jako příloha malá lupa, kterou když jezdíte po obrázku, ukáže se, co je v něm skryto. To se mi na knížce líbilo nejvíce.

 

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

dobre velmi dobre

(kukyna, 11. 1. 2011 14:09)

je to suprovy denik vzdycky kdyz mam referat tk du sem a ucim se proste nemam slof a kdoí si to cte tk necum tk blbe

Re: dobre velmi dobre

(Lerrýýčék, 15. 5. 2013 19:47)

Jo čumím. A píšeš nespisovně.. Ok? :P

dobre velmi dobre

(pícháček, 5. 6. 2017 17:36)

super, díky

dobre velmi dobre

(pícháček, 5. 6. 2017 17:37)

super, díky

Re: dobre velmi dobre

(Oj, 16. 5. 2018 18:46)

Taky když mám mít referát tak jdu sem a něco z toho vytvořím xD

Díky moc...

(Martina, 8. 3. 2014 19:47)

Nemám čas knihy číst (učím se ), takže mi tvé webovky moc pomáhají. FAKT děkuju, moc velké ulehčení...

Pridej knihu pls

(Fany, 4. 3. 2014 16:12)

Ahoj nevím ne projížděly jsem to vsě ale chtěla bych tě poprosit aby jsi přidala i ostatní příběhy jak jsou třeba sídliště v ohrožení atd. Děkuji ti .

Deníček :)

(Čtenář jen když má čt. deník :DD, 20. 10. 2013 17:25)

Ok thx :)

Diky moc,souhlas

(Lupa, 20. 6. 2013 16:31)

Dekuji moc že to sem dáváš!!!!Souhlasím s tím kdo napsal NWM úča kouká jak BLÁZEN!!!!!!!!!

nwm

(adam, 26. 5. 2013 16:16)

juchu je to super uca kouka jak ma dobry obshah

 

 

PortrétPoslední fotografie


Kontakt

velkaencyklopedie

velkaencyklopedie@seznam.cz


Mail listArchiv

Kalendář
<< březen >>
<< 2019 >>
Po Út St Čt So Ne
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Statistiky

Online: 5
Celkem: 718286
Měsíc: 11736
Den: 391